پژوهش نیوز
اطلاع رسانی یعنی فرصت برابر 
قالب وبلاگ
[ پنجشنبه سی ام آذر 1391 ] [ 6:57 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]

سی ام آذر روز آخر هفته پژوهش است و من که با فشار ناشی از بی توجهی بعضی از آقایان نگران بودم با وسواس کارها را دنبال می کردم . جلسه ساعت هشت شروع شد . دوستان دیر آمدند حق هم داشتند . صبح سرد زمستان از رامسر تا ساری خیلی راهه و خیلی سخته وقتی نتونی پذیرایی خوبی داشته باشی که بدتر . امشب شب یلدای ایرانی است شاید روز خوبشان را با برنامه های جدی دچار آسیب می کنیم . شاید انگیزه ای برای اومدن نداشتن و شاید سال بعد باید برنامه ها را در محورها برگزار کنیم و . . . اما سرجمع کیفیت برنامه های امسال نسبت به سال گذشته بهتر بود مانند کیفیت اقدام پژوهی ها که نسبت به سال گذشته رشد داشت . من امسال ۱۵ دقیقه وقت داشتم گزارش عملکرد بدم و سیاست های خودم را بیان کنم ولی یک ساعت قبل از اجرا قرار شد دیر شدن برنامه ها با تقسیم زمان خصوصا در مورد من جمع و جور شود . پس من فقط ۷ دقیقه وقت داشتم ناچار به سرعت مطالب را نوشتم تاثیر آن رعایت زمان بود . اما نوشته ی خودم را یکی از خبرنگارهای خانم گرفت . قرار بود برایم میل کند . می خواستم به نمایش بگذارم . . .

[ پنجشنبه سی ام آذر 1391 ] [ 6:45 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]
از همکار خوش فکرم خانم دکتر معصومه علوی پژوهشگر و مشاور ناحیه یک ساری تقدیم به مدیران پژوهشی و پژوهشگران فرهنگی

موفقيت و توسعه پژوهش در هر جامعه نيازمند گسترش رويکرد پژوهشي(پژوهش مدار) در آن جامعه است و منظور از رويکرد پژوهشي نگاهي مبتني بر پژوهش نسبت به موضوع هاي مختلف مي باشد...
در مجموعه پژوهش و تحقیق استان مازندران نیز تا آنجا که در دایره اطلاعات بنده جای دارد، با نگاه اندیشمندانه و حمایتهای بجا و شایسته ی مدیر گروه محترم صادقانه همراه پژوهشگران با ذوق است در مسیر جامعه پژوهش مدار. به ادامه ی مطلب توجه فرمایید


ادامه مطلب
[ پنجشنبه سی ام آذر 1391 ] [ 6:29 قبل از ظهر ] [ کامبوزیا ]

رییس گروه پژوهش از موفقیت پژوهشگر مازندرانی به عنوان اقدام پژوه برتر کشوری خبر دادبرای اظلاع بیشتر اینحا را کلیک کنید

 خبر دیگر اینکه

ایده پژوهشی رییس گروه پژوهش استان مازندران به عنوان سه ایده ی برتر کشوری انتخاب شد. نو و بدیع بودن و همچنین خلاقیت در ایده اداره ی فعالیت های پژوهشی استان در قالب پنج محور و طرح تمرکز داوری در محورها و انتخاب داوران استانی با نظر روسای محور پنج گانه با شعار فرصت برابر برای همه از دلایل انتخاب ایده مدیر پژوهش مازندران اعلام گردید . این موفقیت کشوری هدیه می شود به روح آسمانی تمام شهدای فرهنگی و تمام مدیران پژوهشی شهرستان/منطقه خصوصا روسای محور و برادر خوب و سخت کوشم جناب آقای ناظمی کارشناس محترم پژوهش .

[ سه شنبه بیست و هشتم آذر 1391 ] [ 0:47 قبل از ظهر ] [ کامبوزیا ]
آرزو ولی پور پاشاکلایی فرزند اولین شهید فرهنگی مازندران رییس دانشگاه -پردیس معرفت- فرهنگیان شد .سایت خبری آسا نیوز مازندران گزارش داد مراسم معارفه رییس دانشگاه فرهنگیان در محل مرکز تحقیقات استان مازندران برگزار گردید

[ سه شنبه بیست و هشتم آذر 1391 ] [ 0:19 قبل از ظهر ] [ کامبوزیا ]

هم بخشنامه تنظیم کردیم هم برنامه . لطفا به سایت پژوهش مراجعه کنید اسامی ۴۷۷ نفر اقدام پژوه استانی را هم روی سایت گذاشتم .هر چند امسال واقعا دست تنهاییم .اما توکل به خدا . بقول دستی زیاد وسواس داریم ولی نه واقعا بهتر از این باید برنامه چید .

شرمنده امسال پذیرایی خوبی نمی تونیم داشته باشیم اما نگران نباشید برای افرادی که از راه دور می آیند فکری خواهم کرد در حد بضاعتم . راستی روسای پنج محور را از یاد نبردیم . هر پنج محور را دعوت خواهیم کرد . یعنی دعوت هستند و خصوصا برادر خوبم آقای ابراهیم رنجبر که الان معاون مدرسه هیات امنایی ۲۹ آبان ساری هستند . آدرس دادم تا شما هم از زحماتش در امر پژوهش ناحیه دو ساری و مدیریت محور یک استان تشکر کنید . او خدمات زیادی برای معلمان و پژوهشگران انجام داد . ما هیچوقت او را از یاد نخواهیم برد. البته مدیون خانم ریحانه دابویی و سمانه یزدانی دو خواهر فرهیخته و خوبمان هم هستیم . پزوهشگران چون یک خانواده به حردورزی مدد می رسانند و خردورزی فرزانگی می آورد و فرزانگی آدمی را به خداوند نزدیک می کند . . .   

[ دوشنبه بیست و هفتم آذر 1391 ] [ 6:35 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]

ضمن تبریک هفته پژوهش به اطلاع می رساند ، به استناد مصوبه شورای تحقیقات در مورخه 25/9/91 مقرر گردید مراسم تجلیل از پژوهشگران در روز پنج شنبه مورخه 30 آذر برابر جدول پیوستی در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار گردد . خواهشمند است ترتیبی اتخاذ شود تا مدیر/رییس محترم و مسوولین پژوهشی آن شهرستان / منطقه در این همایش حضور به هم رسانند. در این مراسم از نفرات برگزیده کشوری ، 26 اقدام پژوه برتر استانی ، مدیران پژوهی برتر ، ادارات دارای رتبه های برتر و برجسته و موفق در زمینه های پژوهشی ، عوامل و داوران اقدام پژوهی و همچنین اعضای محترم شورا و کمیته پژوهشی استان تقدیر به عمل می آید . جهت اطلاع بیشتر و دریافت اسامی افراد و اقدام پژوهان مرحله استانی و کشوری به سایت پژوهش به ادرس و جهت اطلاع بیشتر با تلفن های4و01512212723 تماس حاصل فرمایید .

[ دوشنبه بیست و هفتم آذر 1391 ] [ 11:25 قبل از ظهر ] [ کامبوزیا ]

پژوهش تقاضا محور و تولید دانش بنیان، زیر بنای اقتصاد مقاومتی

به منظور هماهنگی جهت اجرای مطلوب برنامه های بزرگداشت هفته پژوهش ، روزشمار هفته پژوهش استان مازندران به شرح ذیل اعلام می گردد.اهتمام ویژه کلیه مدیران آموزش و پرورش شهرستان / منطقه ، جهت اجرای کیفی و مطلوب برنامه ها مطابق روزشمار اعلام شده به هدف گسترش و تعمیق فرهنگ تحقیق و پژوهش مورد انتظار است.  مدیران محترم ادارات و مدارس ضمن تشکیل ستاد هفته پژوهش ترتیبی اتخاذ نمایند تا در سخنرانی ها و جلسات به بیان مستدل و مستند به سند تحول بنیادین ، اهمیت پژوهش و انجام فعالیت های پژوهشی و خصوصا رویکرد معلم پژوهنده اشاره نمایند وگزارش اقدامات صورت پذیرفته را به صورت مستند (صورتجلسات – فیلم و عکس – گزارش مکتوب و . . . ) در سی دی مجزا تهیه وتا مورخه 10/10/91  به  اداره کل (گروه پژوهش و تحقیق) ارسال دارند .  

شنبه 25 آذر: پژوهشگران و فناوران ، زمینه سازان مرجعیت علمی

یکشنبه 26 آذر: مدیریت جهان دانش و نو آوری در سایه نظام ملی نو آوری

دوشنبه 27 آذر: شرکت های دانش بنیان، مولفه اصلی اقتصاد مقاومتی

سه شنبه 28 آذر: سبک زندگی اسلامی عامل اصلی پیشرفت

چهارشنبه 29 آذر: پژوهش و فناوری تولید محور پیشران تولید ملی

پنجشنبه 30 آذر: دانش آموز و دانشجوی پژوهش محور

[ دوشنبه بیست و هفتم آذر 1391 ] [ 11:14 قبل از ظهر ] [ کامبوزیا ]

 *با سمه تعالی*    لیست داوران اقدام پژوهی سال 91              گروه پژوهش و تحقیق

رد

نام 

نام خانودگی

 محل اشتغال

 

     سلام علیکم

با احترام؛  با عنایت به مذاکره ی قبلی ، جلسه ی هم اندیشی با حضور معاونین پژوهشی سه شهر آمل و بابل و قائم شهر و مسوولین محورهای پنجگانه پژوهشی و داوران استانی اقدام پژوهی برابر اسامی پیوستی در روز یکشنبه 19/9/91 از ساعت 8 تا 11صبح با مباحث ذیل در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار می گردد . خواهشمند است دستور فرمایید ، مقدمات لازم را جهت حضور نامبردگان فراهم نمایند.

۱- نقد و بررسی داوری های اقدام پژوهی( 30 دقیقه )

۲- بررسی نحوه ی ارزیابی طرح های اقدام پژوهی و مقایسه کمی و کیفی شهرستان ها (90 دقیقه )

۳-بحث  و بررسی در خصوص شانزدهمین دوره اقدام پژوهی (30 دقیقه)

۴- هم اندیشی در خصوص برگزاری همایش هفته ی پژوهش(30دقیقه)

 

 

1

احمدعلی

باقری

نکا

 

۲

ناصر

منتظر

ساری 1

 

۳

معصومه

توکلی

قائم شهر

 

۴

مصطفی

جعفری

بهشهر

 

۵

غلامحسین

جمشیدی

لاریجان

 

۶

محمدعلی

جوادی بورا

کیاکلا

 

۷

جعفر

حسن پور

ناحیه 2

 

۸

ریحانه

دابویی

قائم شهر

 

۹

نبی اله

ذبیح پور

بابلسر

 

۱۰

هما

رضایی قلعه

ناحیه یک

 

ایمان

رضاییان

بابل

 

۱۲

رقیه

صباغی

قائم شهر

 

۱۳

صادق

طهماسبی

نوشهر

 

۱۴

بهروز

عنایتی

شیرگاه

 

۱۵

ولی

قربانی

ناحیه 2

 

۱۶

حسینعلی

قربانی

بابل

 

۱۷

جلال

قنبری

بابل

 

۱۸

سید رضا

کاظم پور

فریدونکنار

 

۱۹

حمید

گیلانی

آمل

 

۲۰

محمدتقی

معتمدی تلاوکی

میاندرود

 

۲۱

هوشنگ

یوسفیان

ناحیه 2

 

۲۲

اکبر

فلاح

تنکابن

 

ردیف هایی که به رنگ قرمز در آمده است در جلسه با اطلاع قبلی امکان حضور نیافتند .

[ دوشنبه بیست و هفتم آذر 1391 ] [ 11:0 قبل از ظهر ] [ کامبوزیا ]

خواندن يک هفته در سال، به نام پژوهش، از والايي اين مقوله ارجمند و نقش عظيم آن در همه عرصه‌هاي علوم، حکايت دارد. فرارسيدن اين هنگامه، فرصتي است مغتنم، تا با عنايتي ژرف‌تر، به مقوله پژوهش، در سمت و سوي بالندگي تلاش‌هاي پژوهشي، گام برداريم و به جايگاه آن، در قلمرو انديشه و دانش، بيش از پيش، بها دهيم. وبا دستانی گرچه به ظاهر خالی به دوستان کم ذوق پژوهش ولیکن پرطرفدار شعار های پژوهش ثابت کنیم، ما می توانیم و در این عرصه دلسرد نمی شویم چونکه اصل و جایگاه تحقیق وپژوهش را باور داریم.
درخشش چشمگير همکاران فرهنگی مان ، در تلاش‌هاي پژوهشي ساليان پشت سر، از اين حقيقت نشان دارد، که آنان، داراي انگيزه‌هاي پويا و مانا، در اين وادي هستند. همين انگيزه سرشار، عزم همه دلسوزان عرصه پژوهش را، قوت مي‌بخشد، تا نظام آموزشي را، به شيوه‌هاي «پژوهش‌محور» ، گرايش دهند و بيش از پيش، شأن والاي پژوهشگران را، در قلمرو مطالعات علمی و آموزشی پاس دارند.. بدون شک، مدیران ستادی ما باید بدانند : که انسان امروز، از نتايج تلاش، مطالعه و کنجکاوي‌هاي انسان ديروز تغذيه مي‌کند و انسان فردا چشم به مطالعه و تجربه انسان امروز خواهد داشت، لذا تحقيق و پژوهش را مي‌توان عنصر نجات دهنده انسان و عامل بلوغ و دست يافتن وي به زندگي آرماني دانست و از این روست که امروزه همه جوامع براي دست يافتن به اهداف و آرمان‌ها، پيشرفت و توسعه، اختراع و ابتکار و روش‌هاي بهينه زندگي تنها ازپژوهش و تحقيق سود مي‌جويند. خوشبختانه در سالهاي اخير با پيگيري سياست‌ها و برنامه‌هاي توسعه علمي، شاهد رشد قابل توجه توليدات علمي در كشور بوده‌ايم، ولي آنچه كه مي‌تواند اين رشد را به توسعه پايدار كشور گره‌ زده و موجب پويايي و اثربخشي مؤسسات علمي شود، مديريت هدفمند پژوهش در عرصه‌هاي کشور مخصوصا آموزش است. وباید به دوستانم  سخن رهبر فرزانه مان را یادآور ی کنیم که فرموده اند:"عنصر تحقیق و پژوهش در همه جا به صورت یک اصل در مجموعه کارها باید مورد توجه قرار گیرد. "در پایان از زحمات شبانه روزی که برای جامعه پژوهشگران فرهنگی استان کشیده اید و همچنان ادامه دارد  به سهم خودم از شما برادر ارزشی و ولایی تشکر میکنم و  از خداوند منان خواستار توفیق روزافزون وسلامتی شما هستم .           آذز ماه ۹۱ - دابویی

[ شنبه بیست و پنجم آذر 1391 ] [ 11:22 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]

سلام . اولین روز هفته پژوهش را به شما عزیزان پژوهشگر تبریک می گویم . موفقیت جدید گروه پژوه  را هم باید تبریک جانانه ای بگویم . خبر جدید اینکه ایده و تجربه ی اینجانب در محور بندی استان به منظور داوری طرح ها ی اقدام پژوهی رتبه برتر کشور را کسب کرد . این موفقیت را به  تمام همکاران سخت کوش ، بی توقع و پژوهشگرم خصوصا سه معاون پژوهشی شهرستان های آمل ، بابل و قایم شهر (آقایان پرسیان و آزادیان و غفاری ) و روسای محورهای پنجگانه هدیه می کنم .

  

تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری ششم www.pichak.net كليك كنيد

[ شنبه بیست و پنجم آذر 1391 ] [ 9:25 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]

 

 

خودم هستم صرفا برای عرض ارادت و تبریک آمدم . کاش می توانستم خدمت برسم اما چه کنیم خودمان میزبان هستیم . باشگاه فرهنگیان ساری هر ۲۷ اقدام پژوه و روسای ادارات و مسوولان پژوهشی دعوت هستند . منتظر قدوم مبارکتان هستیم .

[ شنبه بیست و پنجم آذر 1391 ] [ 8:58 قبل از ظهر ] [ کامبوزیا ]

فردا سالگشت پژوهش است . روز ی برای یاد آوری ضرورت پژوهش . قرار است در صبحگاه ده دقیقه صحبت  کنم . همه هستند . همه ی اداره کل مازندران . خیلی فکر کردم گزارش بدم . اطلاع رسانی کنم و تبریک بگم و ...

اما نه این مدیران ستادی اند . بگذار در قالب پرسش گله کنم . شاید اینگونه :"آیا به تصمیم گیری حکیمانه و تصمیم سازی پژوهش محورانه فکر کرده اند ؟چقدر این روش را در کارهایتان بکار برده اید ؟ آیا تصمیم سازان پیرامون شما براساس یافته های پژوهشی و اندیشمندانه اقدام می کنن ؟آیا شده است اولین راه حل را آخرین راه حل بدانید وپس از مدتی پشیمان و غمگین، آرزو کنید ای کاش برگردید به گذشته ؟تعصبات در زندگی کاری شما در اولویت چندم است ؟ آیا پژوهش می تواند نفس شما را رام کند ؟

تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری ششم www.pichak.net كليك كنيد


ادامه مطلب
[ جمعه بیست و چهارم آذر 1391 ] [ 8:57 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]
معجزه ها رخ میداد اگرجوانان می دانستند و پیران می توانستند ...

داستان کلاس درس دکتر حسابی

یکی از دانشجویان دکتر حسابی به ایشان گفت: شما سه ترم است که مرا از این درس می اندازید.من که نمی خواهم موشک هوا کنم. می خواهم در روستایمان معلم شوم.

دکتر جواب داد: تو اگر نخواهی موشک هوا کنی و فقط بخواهی معلم شوی قبول، ولی تو نمی توانی به من تضمین بدهی که یکی از شاگردان تو در روستا، نخواهد موشک هوا کند.

 در ادامه مطلب نوشته های دوستان را گذاشتم تا سر فرصت جواب را با تشکر تقدیم کنم . ناگفته زیاده.


ادامه مطلب
[ جمعه بیست و چهارم آذر 1391 ] [ 4:31 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]

وقتی در کنار مادر پژوهشگر فرزند نیز با عینک پژوهش به وقایع نگاه می کند و ارزش این روزها را خوب می فهمد سر ذوق می آیی ٬ انرزی می گیری و باور می کنی نسل بدی را زودتر از موعد باید پشت میز مدیریت نشاند . حیف است ما با این افکار پر از قضاوت های شتاب زده و پی در پی نسخه پیچیدن های بدون پژوهش و حرافی های بدون پشتوانه ی علمی وقت ملت را بگیریم . خیلی دوست دارم در کنار نسل فردا همین حالا قبل از عصا بدست گرفتن و حسرت اینکه چرا نوآفرین نبودم نقش آفرینی کنم . در ادامه ی مطلب با هم قلم توانمند دانش آموز پژوهشگر خانم پانیذ رحیمی دختر همکار خوبمان خانم رضایی عضو کمیته تخصصی شورای تحقیقات استان را که از سر یادآوری این ایام برایمان ارسال داشته اند را بخوانیم . . .

 

تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری ششم www.pichak.net كليك كنيد

 


ادامه مطلب
[ پنجشنبه بیست و سوم آذر 1391 ] [ 11:0 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]

برادران عزیز ! مسوولان محترم پژوهش نگاه به سختی های آزمایش گونه در عرصه ی پژوهش نکنید . اصلا اهل تفکر و تحقیق بودن هزینه دارد . برای خرید هله هوله به راحتی پول می دن این پدرا .(استعاره) برای انجام یه تحقیق و آزمایش ساده تب می کنند دست تو جیب کنند می گن برات نون و آب نمیشه .

عكس و تصاویر زیبا برای زیباسازی وبلاگ شما -------------- بهاربیست دات كام ------------- bahar22.com ------------ عكس تصاویر زیباسازی وبلاگ فارسی


ادامه مطلب
[ پنجشنبه بیست و سوم آذر 1391 ] [ 7:20 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]
برای مطالعه متن خاطرات اینجا را کلیک کنید
[ چهارشنبه بیست و دوم آذر 1391 ] [ 9:53 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]
تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری ششم www.pichak.net كليك كنيد
[ چهارشنبه بیست و دوم آذر 1391 ] [ 9:47 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]
همکار گرامی برای مطالعه ی کامل نطق میان دستور اینجا را کلیک کنید

اصلاح قانون انتخابات برای مردم  نان شب نمی شود.

 

خبرگزاری فارس: اصلاح قانون انتخابات برای مردم «نان» نمی‌شود/برخی گمان می‌کنند با داد و فریاد مدرس می‌شوند

 

[ چهارشنبه بیست و دوم آذر 1391 ] [ 9:15 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]

امروز جلسه شورای اداری داشتیم در دفتر آقای عباسپور معاون پژوهشی .معمولا یکشنبه های هر هفته است اما این بار سه شنبه شد.تکرار گزارش ها کلافه امان کرده و از طرفی حجم کار در این ایام نیز مزید علت شده . مدتی است کارهای ویترینی دردسر شده . تا حالا برای یک سال سه بار برنامه نوشتیم با رویکرد سند . 

 

عكس و تصاویر زیبا برای زیباسازی وبلاگ شما -------------- بهاربیست دات كام ------------- bahar22.com ------------ عكس تصاویر زیباسازی وبلاگ فارسی


ادامه مطلب
[ سه شنبه بیست و یکم آذر 1391 ] [ 8:38 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]

استان مازندران از معدود استان هایی است که در عرصه ی پژوهش، توانایی خوبی از خود در سطح کشور نشان داده است. خصوصاً موفقیت های پی در پی کشوری در انجام پژوهش های کاربردی (اقدام پژوهی)توسط فرهنگیان این خطه هر کسی را که به عنوان مسوول پژوهش، ورود پیدا می کرد سر ذوق می آورد و خوشحال از اینکه همه چیز آرام است و بی دغدغه و می توان به ادامه مسیر دل خوش نمود. امّا وقتی بخواهی مدیر باشی باید همه جا گوش باشی و هر آمار را با تجزیه و تحلیل ببینی و در استانی گسترده از لحاظ جغرافیایی و خصوصاً با فرهنگی متفاوت در طولی قریب به 400 کیلومتر  از شرق تا غرب،  شاخک های حسی ات را نیز باید فعّال کنی.


ادامه مطلب
[ دوشنبه بیستم آذر 1391 ] [ 4:40 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]

اقدام پژوهی یادگیری از طریق عمل کردن است. گروهی افراد مسئله ای را شناسایی می کنند، کوششی را برای حل آن سازمان می دهند، چگونگی موفقیت خود را در مسیر حل مسئله ارزیابی می کنند و اگر این کوشش ها نتیجه رضایت بخشی را به دنبال نداشته باشد، کوشش های دوباره ای طرح ریزی می شود. (برین،1988)مفهوم پژوهش در عمل شگفت‌انگيز است كه ما انتظار داريم كه دانش‌آموزان ياد بگيرند، اما به ندرت آموزشي درباره يادگيري و تفكر به آنها مي‌دهيم. فرآيند تفكّر، فرآيند حل مسأله، خلاقيت و فرآيند يادگيري عميق در پژوهش و تحقيق است. بنابراين معلم بايد به موارد در كلاس درس توجه كند. تفكر وجه تمايز انسان از ساير موجودات و موضوع و دستور كار اصلي تعليم و تربيت ودر همه دوران‌ها از ديرباز تاكنون محل بحث صاحب‌نظران بوده است. نقش معلملن در تربیت دانش آموزان متفکر و پژوهشگر

[ دوشنبه بیستم آذر 1391 ] [ 4:21 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]

پژوهش تقاضا محور و تولید دانش بنیان، زیر بنای اقتصاد مقاومتی

 مدیریت آموزش و پرورش شهرستان

سلام علیکم

با توجه به لزوم هماهنگی جهت اجرای مطلوب برنامه های بزرگداشت هفته پژوهش،روزشمار هفته پژوهش مطابق با اعلام ستاد هفته پژوهش و فناوری استان مازندران به شرح ذیل اعلام می گردد.اهتمام ویژه کلیه مدیریت های آموزش و پرورش شهرستان ها، جهت اجرای کیفی و  مطلوب برنامه ها منطبق با روزشمار اعلام شده به منظور گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش مورد انتظار است. 

شنبه 25 آذر: پژوهشگران و فناوران ، زمینه سازان مرجعیت علمی

یکشنبه 26 آذر: مدیریت جهان دانش و نو آوری در سایه نظام ملی نو آوری

دوشنبه 27 آذر: شرکت های دانش بنیان، مولفه اصلی اقتصاد مقاومتی

سه شنبه 28 آذر: سبک زندگی اسلامی عامل اصلی پیشرفت

چهارشنبه 29 آذر: پژوهش و فناوری تولید محور پیشران تولید ملی

پنجشنبه 30 آذر: دانش آموز و دانشجوی پژوهش محور


 

[ دوشنبه بیستم آذر 1391 ] [ 11:58 قبل از ظهر ] [ کامبوزیا ]

هفته پژوهش در سال جاری، از مورخه 25/9/91 آغاز و تا مورخه 30/9/91 ادامه خواهد داشت.به گزارش دبیرخانه ستاد بزرگداشت هفته پژوهش استان مازندران،شعار محوری امسال هفته پژوهش، «پژوهش تقاضا محور و تولید دانش بنیان، زیر بنای اقتصاد مقاومتی» انتخاب گردیده است.

[ دوشنبه بیستم آذر 1391 ] [ 11:55 قبل از ظهر ] [ کامبوزیا ]
طرح موضوع آتش سوزی در مدرسه ی شین پیرانشهر

موضوع آتش سوزی مدرسه شین آباد پیرانشهر در صحن مجلس مطرح خواهد شد .

 

 

[ دوشنبه بیستم آذر 1391 ] [ 0:3 قبل از ظهر ] [ کامبوزیا ]

جلسه هم اندیشی          

     سلام علیکم

با احترام؛  با عنایت به مذاکره ی قبلی ، جلسه ی هم اندیشی با حضور معاونین پژوهشی سه شهر آمل و بابل و قائم شهر و مسوولین محورهای پنجگانه پژوهشی و داوران استانی اقدام پژوهی برابر اسامی پیوستی در روز یکشنبه ۱۹/9/91 از ساعت 8 تا 11صبح با مباحث ذیل در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار می گردد .خواهشمند است دستور فرمایید ، مقدمات لازم را جهت حضور نامبردگان فراهم نمایند.

۱- نقد و بررسی داوری های اقدام پژوهی( 30 دقیقه )

۲- بررسی نحوه ی ارزیابی طرح های اقدام پژوهی و مقایسه کمی و کیفی شهرستان ها (90 دقیقه )

۳-بحث  و بررسی در خصوص شانزدهمین دوره اقدام پژوهی (30 دقیقه)

۴- هم اندیشی در خصوص برگزاری همایش هفته ی پژوهش (30دقیقه)


ادامه مطلب
[ شنبه هجدهم آذر 1391 ] [ 2:11 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]

آقای حسینعلی قربانی که قبل از ورود به سیستم اداری بابل در سمت مشاوره دبیرستان انجام وظیفه می نمودند با ارایه طرح اقدام پژوهی نشان دادند در همه ی عرصه ها توانمند هستند . مدرسه یا اداره فرقی ندارد . جالبتر اینکه جدیت آقای آزادیان در اجرای دوره های توانمند سازی پژوهشگران و حمایت همه جانبه از پژوهش های بابل باعث شد تا امسال بابل در ارایه طرح های اقدام پژوهی بدرخشد . می دانم که سال بعد سال رقابت های میلیمتری خواهد بود . البته آقای عاشوری از تنکابن گله داشتند باز هم از غرب استان فقط خانم نصوری از رامسر مانند سال گذشته موفق شده اند .ایشان گله داشتند با وجود انجام پژوهش براساس قواعد اعلام شده در جلسه هم اندیشی داوران باز هم رتبه استانی کسب ننموده ام در صورتی که از رتبه های بالای شهرستانی بوده ام . عرض کردم بازخورد گزارش اقدام پژوهی و نظرات داوران را برایتان ارسال خواهیم کرد . اما آقای حسینعلی قربانی امیری مسوول پژوهش شهرستان بابل رتبه ی یک استانی و کشوری را به دست آورده اند خبر داغ داغ است هر چند منتظر نامه ی کتبی هستیم . ساعت ۲:۴۵ خبردار شدم البته تلفنی . همکاران استانی / بابلی و آقای آزادیان معاون محترم پژوهش بابل تبریک مرا بپذیرد . آقای قربانی سپاسگزارم . صمیمانه تبریک می گویم . دست مریزاد .  بی انصافی نکنم آقای براری پشتیبانی شما از برادران و همکاران ما در بابل باعث این درخشش شد . اجرکم عندالله . زحمات و دلسوزی های شما را از یاد نبرده ایم . هر چند می دانیم مدیر جدید آموزش و پرورش بابل نیز از السابقون هستند و در مسیر اعتلای توان پژوهشگران فرهنگی دلسوزانه گام های موثرتری را برخواهند داشت . تجارب گذشتگان چراغی است فرا روی ما . دعای خیر پژوهشگران و فرهنگیان بدرقه ی راهتان.

[ چهارشنبه پانزدهم آذر 1391 ] [ 3:5 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]

کمیسیون فرهنگی باید سیاست‌های دولت را در حوزه فرهنگ جهت دهد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اینجا

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پی اعتراض مدیران موسسات شبکه سینمای خانگی به مشکلات موجود که تاکنون منجر به تعطیلی برخی از آنها شده است، گفت: کمیسیون فرهنگی باید در این مورد راهبردی تر عمل کند و به سیاست های دولت در راستای تحقق خواست فعالان عرصه فرهنگی کشور جهت دهد.
 
[ سه شنبه چهاردهم آذر 1391 ] [ 3:2 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]

خبر فوری برای مسوولان پژوهش در خصوص تمامی دارندگان مدرک فوق لیسانس و دکترا
لطفا به سرعت بخشنامه ای فوری به مدارس ارسال دارید یا با شناسایی افراد مورد نظر برایشان پیامک بفرستید تا تمام کسانی که مدرک فوق یا دکترا دارند فرم پژوهشگران فرهنگی را تکمیل نمایند . لازم است خدمتتان عرض کنم میزان اعتبار و انتخاب پژوهشگر برتر بر اساس فرم مذکور خواهد بود . اگر بتوانیم تا روز دوشنبه فرم تکمیل شده توسط افراد مورد نظر به  میل بنده را دریافت نماییم امکان مراجعه به سامانه توسط افراد مورد نظر برای تایید اطلاعات وجود دارد . 
 

برای دریافت فرم به ادامه ی مطلب توجه فرمایید .

تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری ششم www.pichak.net كليك كنيد


ادامه مطلب
[ یکشنبه دوازدهم آذر 1391 ] [ 8:33 قبل از ظهر ] [ کامبوزیا ]

برادر خوبمان آقای مهر قاسمی مسوول پژوهش عباس آباد که ما را در انتظار آخرین مستندات برای ارزیابی فعالیت های پژوهشی شهرستانشان گذارده بود بهتر دید تا برای تقویت روحیه تلاش ما مهاتیر محمد را معرفی کند هر چند دوره ی مهاتیر کمی از مد افتاده اما تجارب این شخص می تواند الهام بخش همه ی ما برای جانفشانی در راه کشور عزیز ما ایران باشد . بهتر است از طرف ایشان به شما عزیزان ٬ داستان مهاتیر محمد عامل اقتدار مالزی را تقدیم نماییم . هر چند ما در کشوری مقتدر که به جهان الهام می دهد زندگی می کنیم . با یادگاری از امام راحل و به مدیریت رهبری فرزانه که استکبار جهانی را به ذلت کشاند .

در ادامه ی مطالب داستان مهاتیر محمد را بخوانید . تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری ششم www.pichak.net كليك كنيد


ادامه مطلب
[ شنبه یازدهم آذر 1391 ] [ 11:49 بعد از ظهر ] [ کامبوزیا ]
          مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

پست الکترونیکی:
p.zanoos91@chmail.ir

××××××××××××××
همه ی ایران سرای منه هر چند خاک پاک زادگاهم را سرمه چشمانم می کنم اما امکانات و فرصت های دولتی را در مدیریتم برای همه می خواهم . هر که او دردمند تر است باجان تر است .
امکانات وب